2014. december 30., kedd

Nutellás tölött szívek :)

A barátom anyukájától kaptam karácsonyra egy ravioli készítő formát, de nem csak olasz tészta csodák, hanem töltött apró sütemények elkészítésére is remekül használható.

Én gyors fagyasztott leveles tésztát használtam, de a boltokban lehet kapni olyat is ami nincs fagyasztva, csak fel van tekerve (kinyújtva) sütőpapírra. 
Nos, a tésztát (miután kiolvadt) kinyújtottam és ráraktam a szíves formára. Kicsit a széleinél megnyomkodtam. Megtöltöttem őket, majd a másik tészta lapot is ráraktam a töltelék tetejére. Sodrófával átmentem rajtuk majd a másik oldalon kinyomta a szíveket. Tojással megkentem őket és 230 fokon 10 perc alatt aranybarnára sültek.
A végeredményt itt láthatjátok:











Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése